Jste zde: spolana.cz > CS/  O nás
Velikost textu:  A AA
O nás

​SPOLANA s.r.o. (dále Spolana) vznikla 1. května 1992 transformací ze státního podniku. Od června 2016 je Spolana součástí skupiny ORLEN Unipetrol, která patří do skupiny ORLEN S.A. V letech 2006 - 2016 byla Spolana součástí polské společnosti Zakłady Azotowe ANWIL SA (od 15. ledna 2010 nese tato společnost obchodní jméno ANWIL Spółka Akcyjna), která rovněž patří do skupiny ORLEN S.A.

Sídlem společnosti jsou Neratovice, areál výrobního podniku o rozloze 260 hektarů se nachází 25 km severně od Prahy na řece Labi. V současné době firma zaměstnává více než 700 zaměstnanců.

Spolana se orientuje především na export svých výrobků, vyváží více než 80 % produkce. Snahou společnosti je co nejvíce uplatňovat své výrobky na trzích zemí Evropské unie s co nejnižšími logistickými náklady.

Výrobní podnik Spolana je jediným výrobcem PVC (které se prodává pod obchodní značkou Neralit®)  a kaprolaktamu v České republice. Dále vyrábí hydroxid sodný, kyselinu chlorovodíkovou, oleum a kyselinu sírovou. Vyrábí také průmyslové hnojivo, které vzniká při výrobě kaprolaktamu obsahující dusík v amonné formě a také síru ve formě síranového aniontu. Dále obsahuje malou příměs dusičnanu amonného, jehož koncentrace nepřesahuje 1,5%. Používá se k přímému hnojení. Hnojivo se prodává pod obchodní značkou Spolsan® a vyrábí se v krystalické a granulované formě. 


​​

 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL