Jste zde: spolana.cz > CS/  Odpovědná firma/  Vzdělávání
Velikost textu:  A AA
Vzdělávání
CSR_Edu_CZ.jpg


Jako lídr petrochemického i rafinérského průmyslu a významný zaměstnavatel v České republice usilujeme o zvyšování povědomí veřejnosti o významu chemie v každodenním životě, snažíme se zintenzívnit zájem mladé generace o studium chemie a podporujeme studenty a školy v jejich studijním a vzdělávacím úsilí. Během uplynulého školního roku 2018/2019 navštívilo výrobní areály skupiny Unipetrol v rámci exkurzí přes tisíc studentů, téměř 100 studentů absolvovalo praxi nebo placenou brigádu. Stipendia na podporu svého studijního úsilí obdrželo 111 středoškolských a vysokoškolských studentů. Celkově Unipetrol se svoji nadací mezi studenty a školy rozdělili v uplynulém školním roce bezmála osm milionů korun.
 

Popularizujeme chemii mezi žáky základních škol


​​

Spolana organizuje chemickou soutěž Výzva pro chemika, která je určena žákům 8. a 9. tříd základních škol.  Tuto soutěž v neratovické chemičce Spolana pořádáme již pátým rokem. Každoročně se jí zúčastní průměrně 85 studentů z 11 a více základních škol Středočeského kraje (www.vyzvaprochemika.cz​).

Prostřednictvím projektu EDUbus, který aktivizuje zájem žáků o chemii netradičními metodami ve speciálně upravené mobilní laboratoři, oslovila Nadace Unipetrol 3 200 žáků. Show Báječný den s chemií již shlédlo celkem 4 200 žáků.
 

Podporujeme střední školy a jejich studenty
​​
  
Podporujeme také odborné střední školy v regionech naší působnosti. Jsme partnerem Střední školy chemické v Praze 1. 
 

Jsme dlouhodobým partnerem VŠCHT Praha

​​
Hlavním cílem dlouhodobé spolupráce s Vysokou školou chemicko-technologickou Praha (VŠCHT), je popularizovat chemii mezi mladými lidmi, pomoci VŠCHT ve vzdělávacích aktivitách.V rámci projektu Studentská vědecká konference jsou každým rokem finančně odměňováni studenti středních škol za nejlepší prezentace.

Zažij chemii

​​
Chemie nemusí být nudný obor. Přesvědčit se o tom mohou studenti základních a středních škol. Připojte se k nám a staňte se naším fanouškem na facebookové stránce www.facebook.com/zazijchemii, kde je možné sledovat soutěže o zajímavé ceny, nové akce nebo videa.  
  
Exkurze ve Spolaně
Spolana umožnuje konání exkurzí pro studenty středních a vysokých škol. V případě zájmu prosím kontaktujte p. Maschtowskou na emailové adrese: Petra.Maschtowska@unipetrol.cz. 
Můžete si také stáhnout formulář (žádost o exkurzi ve Spolaně), který naleznete ZDE a zaslat jej vyplněný na výše uvedenou emailovou adresu.

​​​​​​​​​​​
 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL