Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Zaměstnanci Unipetrolu přispěli na Centrum Mělník bezmála 40 tisíci korunami
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci Unipetrolu přispěli na Centrum Mělník bezmála 40 tisíci korunami

26-02-2018  

Podařilo se shromáždit téměř 40 tisíc Kč. Celkově letošní sbírka zaměstnanců skupiny v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc Kč. 
Symbolický šek v hodnotě 39 720 korun převzal za neziskovou organizaci Centrum Mělník a Dolní Povltaví její ředitel Václav Vopat: „Darované peníze využijeme na rehabilitační program pro naše klienty. Většina jich nikdy nebyla na žádné dovolené, proto bychom je rádi někam vzali.“  
„Jsem velice rád, že jsme tradiční sbírku Splněná přání rozšířili i do blízkosti neratovické Spolany, která se součástí skupiny Unipetrol stala teprve nedávno. Přímá a konkrétní pomoc v místě působení funguje nejlépe. Vedle té finanční také plánujeme v rámci dobrovolnického dne pomoc fyzickou. Pomůžeme s jarním úklidem a rekonstrukcí centra,“ vysvětluje Jacek Aliński, generální ředitel Spolany.
Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se poprvé uskutečnila v roce 2011. Vybrané peníze jsou poté přispěním Unipetrolu zdvojnásobeny. Souhrnný výtěžek ze všech ročníků charitativní sbírky činí 1 598 000 Kč. Letos sbírka vynesla 367 tisíc korun. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi pět neziskových organizací. „Naše podporované stálice jsou dětské domovy v Mostě a Kralupech a také Středisko rané péče v Pardubicích. Loni jsme spolupráci rozšířili o Centrum Kociánka v Brně a letos jsme oslovili Centrum Mělník. Pomáháme tak v okolí všech našich výrobních závodů,“ vyjmenovává Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol.
Centrum Mělník spadá pod neziskovou organizaci Fokus Praha, která vznikla v roce 1990. Posláním organizace je podpora lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Nabízejí komplexní komunitní péči v neústavních podmínkách. Ve svých centrech poskytuje sociální a zdravotní služby za účelem zkvalitnění každodenního života svých klientů. Organizace také klade důraz na prevenci a vzdělávání odborné i laické veřejnosti. Aktivně se podílí i na probíhající aktualizaci a implementaci Strategie re-formy psychiatrické péče v České republice pod vedením Ministerstva zdravotnictví České republiky.
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také síran amonný a kyselinu sírovou. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou Unipetrol.
 Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 402 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 122 miliard Kč a zaměstnává více než 4 600 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Kontakt – Spolana
: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL