Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  V areálu Spolany se konal výcvik policistů v rámci taktického cvičení Policie České republiky
Velikost textu:  A AA
V areálu Spolany se konal výcvik policistů v rámci taktického cvičení Policie České republiky

31-03-2023  

Ve čtvrtek 30. března se v nevýrobní části areálu Spolany uskutečnil výcvik pořádkové jednotky krajského ředitelství Policie České republiky, ve spolupráci s Krajskou pořádkovou jednotkou Libereckého kraje Policie České republiky a skupinou z Odboru služební kynologie a hipologie Policie České republiky. Cílem cvičení, kterého se zúčastnilo přes tři sta policistů, bylo prověřit a procvičit různé druhy policejních zákroků.

 

Areál společnosti Spolana v Neratovicích zahrnuje vedle výroby chemických látek a hnojiv také výrobní prostory dalších společností. Okolo jedné třetiny celého areálu je dlouhodobě nevyužito a právě v této oblasti Policie České republiky uskutečnila své cvičení. Na cvičení spolupracovala také společnost Nera Agro, která v areálu společnosti Spolana dlouhodobě sídlí. Nácviku mimořádné události se letos účastnilo zhruba o stovku policistů více, než v loňském roce.

„V areálu Spolany organizujeme pravidelná bezpečnostně-požární cvičení v rámci společnosti, abychom ověřili naši připravenost na různé druhy mimořádných událostí. Rovněž ale považujeme za důležité být součinní Policii České republiky při organizaci jejich cvičení tím, že opakovaně poskytujeme prostory našeho areálu. Cvičení neomezují provoz ve společnosti, protože se konají v současně nevyužívaných prostorech,“ vysvětlil Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana.

Policejní cvičení se ve Spolaně uskutečnilo také v loňském roce. „Letos se policejního cvičení účastnilo 180 policistů Krajské pořádkové jednotky Středočeského kraje, 120 policistů Krajské pořádkové jednotky Libereckého kraje, osm policistů na koních z Odboru služební kynologie a hipologie, deset policistů Antikonfliktního týmu a čtyři policisté s drony. V rámci cvičení bylo zapojeno i několik desítek figurantů,“ uvedl k policejnímu cvičení kapitán Pavel Truxa z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

PC_1.jpg
20230330-TZ_Policejni-cviceni-ve-Spolane-2.jpg
PC_3.jpg

VIDEO:

 https://www.youtube.com/watch?v=JRDJIvCq-_U


SPOLANA s.r.o. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také síran amonný a kyselinu sírovou. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou ORLEN Unipetrol. Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana, otrokovická společnost REMAQ a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku a čerpací síť ORLEN na Slovensku a v Maďarsku. ORLEN Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Zaměstnává téměř 6 000 lidí. ORLEN Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL