Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Do Labe se s podporou Spolany opět stěhovali mladí kapři
Velikost textu:  A AA
Do Labe se s podporou Spolany opět stěhovali mladí kapři

15-11-2016  

Tradice spolupráce při zarybňování Labe v bezprostředním okolí výrobního areálu Spolany tak pokračuje již třetím rokem.
 Zarybňování_Labe_01_lowres.jpg
„Odpovědnost vůči životnímu prostředí a respektování místních komunit patří mezi základní hodnoty výrobního podniku Spolana i celé skupiny Unipetrol. To je také důvod, proč jsme uzavřeli dlouhodobé partnerství s neratovickou organizací Českého rybářského svazu. Spoluprací na projektu zarybňování řeky Labe chceme přispět k rozvoji a obměně místní rybí populace. Společný monitoring ryb opakovaně prováděný v bezprostřední blízkosti výrobního areálu Spolany ukazuje, že v Labi žijí kromě kaprů, plotic, cejnů nebo okounů také pstruzi a parmy, tedy druhy s vysokým nárokem na čistotu vody, což nás samozřejmě velmi těší,“ uvádí generální ředitel Spolany Karel Pavlíček.
 
„Spolupráce se Spolanou je pro nás velmi přínosná a současně mohu říci, že je lidsky příjemná. Kromě monitoringu rybí populace a zarybňování Labe již několik let spolupracujeme také při organizaci rybářských závodů, například při Grand Prix České republiky ve sportovním rybolovu, odborně feederu,“ říká ke spolupráci Jiří Chrdle, jednatel neratovické organizace Českého rybářského svazu, a dodává: „Nejen pravidelný monitoring rybí populace, ale i pozitivní reakce účastníků rybářských závodů opakovaně ukazují, že ryby v okolí spolanského areálu jsou zdravé a ve velmi dobré kondici. S vedením Spolany jsme se dohodli, že spolupráce bude pokračovat i v roce 2017.“ Zarybňování_Labe_02_lowres.jpg
 
Spolana v oblasti ochrany životního prostředí spolupracuje například také s neziskovou nestátní organizací ALKA Wildlife, která se věnuje péči a ochraně volně žijících druhů živočichů. Pracovníci ALKA Wildlife a hasiči z podnikového hasičského záchranného sboru v loňském roce odstartovali projekt, jehož cílem je zahnízdění sokolů stěhovavých na komíně a výškové budově v areálu spolanského výrobního podniku. 

 
  
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou Unipetrol.
 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4500 lidí.
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL