Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Spolana opět podpořila zarybňování Labe
Velikost textu:  A AA
Spolana opět podpořila zarybňování Labe

10-11-2015  

​Neratovice, 9. listopad 2014 – Spolana a místní organizace Českého rybářského svazu v Neratovicích opět společně do Labe vypustily mladé kapry, tentokrát jich bylo 500 kilogramů.

Pro Spolanu je péče o životní prostředí jednou z priorit při jejím podnikání, proto s Českým rybářským svazem spolupracujeme dlouhodobě. Cílem zarybňování je obměna rybí osádky na řece Labi, kde již není v současné době podle rybářů problém ulovit například parmy, pstruhy, kteří vyžadují vysokou čistotu vody,“ říká Karel Pavlíček, generální ředitel Spolany. „Jsme velmi rádi, že Spolana dbá na čistotu životního prostředí v jejím okolí a čistotu vody v Labi. Její snaha nese výsledky, na protějším břehu Spolany proběhlo již několik rybářských závodů, kterých se zúčastnili i reprezentanti ČR, kteří si pochvalovali množství ulovených zdravých ryb a projevili zájem v dané lokalitě pořádání závodů konat pravidelně,“ komentuje Jiří Chrdle, jednatel místní organizace Českého rybářského svazu v Neratovicích. „Letos jsme společně vysadili do Labe 500 kilogramů kaprů, které jsme chovali do požadované velikosti cca 35 cm v chovném rybníku v Byškovicích. Průměrný věk ryb je 2 roky a průměrná váha do 1 kg,“ doplňuje k podzimní výsadbě kaprů Jiří Chrdle.
Spolana a místní organizace Českého rybářského svazu v Neratovicích spolu vysadily již loni na podzim 300 kilogramů kaprů do Labe a spolupracují také na kontrolních monitorinzích ryb v řece nebo propagaci rybářství na Labi při projektech jako jsou závody Grand Prix Čech v LRU Feeder 2015 a divize LRU Feeder 2015.

SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2006 je Spolana vlastněna polskou chemickou společností ANWIL, členem skupiny ORLEN.

Kontakt:
Jitka Němečková
manažerka komunikace
SPOLANA, a.s.
jitka.nemeckova@unipetrol.cz
tel.: +420 731 193 191

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL