Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Spolana podpořila vysazení kaprů do Labe
Velikost textu:  A AA
Spolana podpořila vysazení kaprů do Labe

20-10-2014  

Neratovice, 20. říjen 2014 – Spolana zahájila spolupráci s místní organizací Českého rybářského svazu v Neratovicích. Prvním společným projektem se stala výsadba kaprů do Labe blízko Spolany.

„Spolana spolupracuje s Českým rybářským svazem dlouhodobě, nyní jsme ale domluvili na zintenzivnění naší spolupráce a jako první projekt společně realizujeme vysazení kaprů do Labe, v budoucnu bychom chtěli spolupráci rozšiřovat. Pro Spolanu je péče o životní prostředí jednou z priorit při jejím podnikání,“ říká Karel Pavlíček, generální ředitel Spolany.
 
Místní organizace ČRS v Neratovicích a Spolana pravidelně spolupracují například při kontrolních monitorinzích ryb v Labi. „Společné projekty se Spolanou velmi vítáme, naším společným zájmem je podpora rybí populace v Labi. Právě jsme vysadili prvních 300 kilogramů kaprů, které jsme chovali do požadované velikosti cca 30-35 cm v chovném rybníku v Byškovicích. Do Labe je vysazujeme ve stáří 2 let o hmotnosti cca půl kila,“ komentuje Jiří Chrdle, jednatel místní organizace Českého rybářského svazu v Neratovicích.
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2006 je Spolana vlastněna polskou chemickou společností ANWIL, členem skupiny ORLEN.
 
 
Kontakt:
Jitka Němečková
manažerka komunikace
SPOLANA, a.s.
jitka.nemeckova@unipetrol.cz
tel.: +420 731 193 191
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL