Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Spolana podniká v chemii odpovědně
Velikost textu:  A AA
Spolana podniká v chemii odpovědně

29-09-2015  

​Praha 29. září 2015 

Již po osmé neratovická Spolana získala osvědčení o odpovědném přístupu k podnikání v oboru chemie, Responsible Care. Certifikát od Svazu chemického průmyslu České republiky slavnostně převzali zástupci společnosti v průběhu večera s českou chemií, který se konal 24. září 2015.

V pořadí již osmé udělení certifikátu Responsible Care Spolaně dokazuje, že společnost  dlouhodobě úspěšní plní svůj cíl – vyrábět efektivně vysoce kvalitní produkty a minimalizovat negativní dopady na lidské zdraví a životní prostředí. Vzhledem k velmi dobrému hodnocení tak má Spolana právo užívat logo Responsible Care po dobu následujících tří let.

Program Responsible Care je dobrovolná celosvětově přijatá iniciativa chemického průmyslu. Jeho cílem je zvyšování bezpečnosti provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšování ochrany zdraví lidí a životního prostředí. Spolana přijala a aplikuje v praxi hlavní zásady programu od roku 1996.


SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2006 je Spolana vlastněna polskou chemickou společností ANWIL, členem skupiny PKN ORLEN.

 
Kontakt:
Jitka Němečková
manažerka komunikace
SPOLANA, a.s.
jitka.nemeckova@unipetrol.cz
tel.: +420 731 193 191

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL