Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Spolana ocenila nejlepší studenty chemie
Velikost textu:  A AA
Spolana ocenila nejlepší studenty chemie

25-11-2013  

Neratovice, 25. listopadu 2013 – Spolana ocenila tři nejlepší studenty Fakulty chemické technologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) v rámci Studentské vědecké konference.

Spolana se rozhodla podpořit zájem studentů o chemii v  sekci Chemie a technologie polymerů a odměnit autory nejlepších prací v celkové hodnotě 10 000 korun – Lenku Kotrchovou, Daniela Jaksche a Alenu Juráskovou. Studenti prezentovali své práce během Studentské vědecké konference, kterou VŠCHT tradičně pořádá. „Vidíme velký přínos VŠCHT nejen při rozšiřování poznatků primárního výzkumu, ale i při přípravě vzdělaných odborníků pro průmyslovou praxi. Navíc chceme studenty z pozice jejich možného budoucího zaměstnavatele motivovat k tomu, aby se chemickému  oboru věnovali i po skončení studií,“ říká Václav Smrček, technolog PVC výroby ve Spolaně, který relativně nedávno sám své práce v rámci této konference prezentoval.

Fakulta chemické technologie VŠCHT v Praze se dlouhodobě snaží zprostředkovávat kontakty mezi svými studenty a průmyslovými podniky. Jednou z aktivit spadajících do této oblasti je i každoroční soutěž studentů, na níž prezentují výsledky své odborné práce - Studentská vědecká konference. Soutěžní práce jsou rozděleny do osmnácti sekcí jako např. Anorganická chemie, Syntéza a výroba léčiv nebo právě Chemie a technologie polymerů.
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2006 je Spolana vlastněna polskou chemickou společností ANWIL. ANWIL i UNIPETROL jsou členy skupiny ORLEN.

Kontakt:
Jitka Němečková
manažerka komunikace
Spolana a.s.
jitka.nemeckova@unipetrol.cz
tel.: +420 731 193 191

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL