Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Spolana obhájila certifikát za odpovědné podnikání v chemii
Velikost textu:  A AA
Spolana obhájila certifikát za odpovědné podnikání v chemii

30-09-2013  

​Neratovice, 30. září 2013 – Spolana obhájila osvědčení o odpovědném přístupu k podnikání v oboru chemie, které uděluje Svaz chemického průmyslu České republiky. Může tak užívat logo Responsible Care.
 
„Spolana se snaží dlouhodobě vyrábět a přepravovat své výrobky s minimálními riziky nepříznivých dopadů na lidské zdraví a životní prostředí, což plně odpovídá zásadním principům programu Responsible Care, jsem proto velmi rád, že jsme osvědčení opět získali,“ říká Ivan Oliva, generální ředitel Spolany.
Spolana pracuje v souladu s hlavními zásadami programu Responsible Care - odpovědné podnikání v chemii od roku 1996. Letos obhájila právo užívat logo Responsible Care již po sedmé.
 

O programu Responsible Care

Program Responsible Care je dobrovolná celosvětově přijatá iniciativa chemického průmyslu zaměřená na podporu jeho udržitelného rozvoje vstřícným zvyšováním bezpečnosti jeho provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšováním ochrany zdraví lidí a životního prostředí. Program představuje dlouhodobou strategii koordinovanou Mezinárodní radou chemického průmyslu (ICCA), v Evropě Evropskou radou chemického průmyslu (CEFIC). Národní verzí programu Responsible Care je program Odpovědné podnikání v chemii.
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2006 je Spolana vlastněna polskou chemickou společností ANWIL, členem skupiny ORLEN.
 
Kontakt:
Jitka Němečková
manažer komunikace
tel.: +420 731 193 191
 

Spolana_TZ_Responsible care_EN.pdfSpolana prolongs its Responsible Care Certification

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL