Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Spolana obhájila certifikát EMS
Velikost textu:  A AA
Spolana obhájila certifikát EMS

02-12-2013  

Neratovice, 2. prosinec 2013 – Spolana úspěšně obhájila certifikát EMS ISO 14001 na další tři roky. Společnost zároveň absolvovala kontrolní audit QMS dle ISO 9001.
 
„To, že jsme certifikáty EMS a QMS před renomovanou certifikační firmou obhájili, dokládá jednoznačně vysokou úroveň integrovaného systému řízení Spolany,“ říká Karel Pavlíček, místopředseda představenstva Spolany. „Velmi nás potěšilo, že byla Spolana pozitivně hodnocena zejména v oblasti kvalitního systému managementu a aktivní ochrany životního prostředí,“ dodává Karel Pavlíček.
 
Další uznání Spolana získala za kvalitu řízení jakosti laboratorních činností a odbornost vedoucích výrobních pracovníků včetně orientace na elektronickou dokumentaci.
 
V oblasti QMS byla společnost certifikována mezi prvními v České republice již v roce 1994, integrovaný systém QMS / EMS obhájila poprvé v roce 2001.
 
 

O certifikátech EMS a QMS

Certifikace systému environmentálního managementu (EMS) a systému managementu jakosti (QMS) je prováděná akreditovaným certifikačním orgánem a probíhá na základě žádosti organizace. Hlavním cílem normy EMS je podporovat ochranu životního prostředí a prevenci znečišťování v rovnováze se sociálními a ekonomickými potřebami, trvale udržitelným rozvojem. Certifikace QMS má společnostem přinést zlepšení účinnosti řízení, plánování, zvýšení kvality výrobků a služeb, snížení nákladů a zlepšení hospodaření.
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2006 je Spolana vlastněna polskou chemickou společností ANWIL, členem skupiny ORLEN.
 
Kontakt:
Jitka Němečková
manažer komunikace
jitka.nemeckova@unipetrol.cz
tel.: +420 731 193 191

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL