Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Jacek Aliński předsedou představenstva Spolany
Velikost textu:  A AA
Jacek Aliński předsedou představenstva Spolany

03-01-2018  

S účinností od 2. ledna 2018 se stal novým předsedou představenstva Jacek Aliński. Ve funkci nahradil Karla Pavlíčka, který své působení v představenstvu ukončil k 31. prosinci 2017.
 
Jacek Aliński (51) působil ve společnostech Raytheon Professional Services a BMW. V roce 1997 získal doktorát na Elektrotechnické fakultě Varšavské technické univerzity (Politechnika Warszawska) a v roce 2001 pak titul MBA. Mezi jeho zájmy patří vaření a vážná hudba.
 
Spolana po převzetí největší českou petrochemickou skupinou Unipetrol v roce 2016 začala mohutně investovat do modernizace a ekologizace svého výrobního areálu a do rozšíření produktového portfolia. „Mým cílem je zintenzivnit propojení s mateřskou skupinou Unipetrol, které Spolaně umožní více využít synergické efekty v oblasti výroby, řízení a produktů, a být tak konkurenceschopnější na českém i středoevropského trhu s petrochemickými a agrochemickými výrobky,“ řekl Jacek Aliński, nový předseda představenstva společnosti Spolana, a dodal: „I nadále zůstává naší prioritou důraz na snižování dopadů výrobní činnosti na životní prostředí. Před pár týdny jsme ukončili používání rtuti ve výrobě a letos zahájíme modernizaci naší energetické jednotky, která v roce 2019 přejde z hnědého uhlí na zemní plyn.“
 
Složení představenstva společnosti Spolana:
·        Jacek Aliński, předseda představenstva
·        Miroslav Falta, místopředseda představenstva zodpovědný za výrobu
·        Martin Komůrka, člen představenstva zodpovědný za finance
·        Filip Mikołajczyk, člen představenstva zodpovědný za investice
 
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný, síran amonný a kyselinu sírovou. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou Unipetrol.
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v České republice. Zaměřuje se především na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v na českém i středoevropském trhu. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu a zaměstnává více než 4 500 lidí.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL