Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Hasiči ze Spolany rozšířili svoji flotilu o nový vůz za 10 milionů Kč
Velikost textu:  A AA
Hasiči ze Spolany rozšířili svoji flotilu o nový vůz za 10 milionů Kč

18-04-2024  

"Hasičský záchranný sbor ve Spolaně modernizujeme o nové technické vybavení a zásahové vozy pravidelně. Podnikoví hasiči asistují u řady procesů ve výrobním areálu, ale zasahují také mimo prostory Spolany. Pořízením nového vozu je možné nasazení potřebné techniky k zásahu rychleji a efektivněji," komentuje uvedení nového hasicího vozu do provozu Miroslav Falta, jednatel společnosti Spolana.

Nové vozidlo bude využito při reakci na mimořádné události v rámci areálu podniku, ale také bude spolupracovat při zásazích mimo své hlavní působiště v rámci Požárního poplachového plánu Středočeského kraje. HZS Spolana je zařazena v integrovaném záchranném systému a TRINS, proto se účastní i incidentů mimo výrobní areál.

"Scania KHA 30 je další zásahový vůz v obnově naší techniky. Vozidlo je díky rozmanitosti hasiv schopné hasit všechny druhy požárů, od běžných hořlavých materiálů jako je dřevo, papír či plasty, až po hořlavé kapaliny nebo zařízení pod elektrickým proudem," říká Martin Tomi, velitel Hasičského záchranného sboru ve Spolaně.

Kombinovaný hasicí vůz Scania KHA 30 8x2 má hmotnost 32 tun a motor o výkonu 500 hP, resp. 368 kW. KHA 30 je vybaven dvoustupňovým čerpadlem o výkonu 3 000 litrů za minutu. Vozidlo disponuje tlakovými nádobami na prášek o objemu 500 a 3000kg, dvěma nádržemi na hasiva - voda 4000 litrů a pěnidlo 4 000 litrů. V předu vozidla je nárazníková lafeta o výkonu 800 l/min. Horní nástavba je vybavena objemnými prostředky, lafetovou proudnicí na vodu a pěnu s výkonem 2000 l/min a vrhačem prášku o výkonu 40 kg/s. Výhodou KHA 30 jsou tři natáčecí nápravy což podstatně zjednodušuje průjezdnost a celkovou manipulaci vozidla, které měří přes 11 metrů.

SPOLANA s.r.o. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také síran amonný a kyselinu sírovou. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou ORLEN Unipetrol. Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. ORLEN Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Zaměstnává téměř 6 000 lidí. ORLEN Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největší energetickou firmou ve střední Evropě.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

Spolana-Novy-hasicsky-vuz-1.jpg
Spolana-Novy-hasicsky-vuz-2.jpg
Spolana-Novy-hasicsky-vuz-3.jpg« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL