Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  Návštěvníci se mohou těšit na den otevřených dveří ve Spolaně
Velikost textu:  A AA
Návštěvníci se mohou těšit na den otevřených dveří ve Spolaně

05-09-2016  

Součástí programu bude prezentace výrobního programu Spolany, soutěže pro děti i dospělé a chybět nebudou ani zábavné a vizuálně efektní chemické pokusy. Pro zájemce bude připravena také komentovaná prohlídka chemparku a praktická ukázka zásahu podnikového hasičského záchranného sboru.  
 
„Chemický výrobní provoz podléhá velmi přísným bezpečnostním pravidlům, a veřejnost tak nemá často příležitost se za brány našeho podniku podívat. Naším cílem je na druhou stranu komunikovat co nejotevřeněji s okolním světem, a proto jsme se ve Spolaně opět rozhodli uspořádat tradiční den otevřených dveří,“ říká Karel Pavlíček, generální ředitel a předseda představenstva společnosti SPOLANA a.s., a dodává: „Chceme návštěvníkům ukázat, že chemie umí být i velmi zábavná a svým způsobem krásná, proto jsme do programu kromě zábavných soutěží pro děti i dospělé zařadili také pokusy a demonstrace, které předvedou kolegové z naší partnerské Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.“
 
Velcí i malí návštěvníci se dále mohou těšit například na simulátory závodních automobilů, znalostní kvízy z oboru chemie či koncert oblíbené neratovické skupiny Klasickej postup. Přímo v místě konání dne otevřených dveří bude rovněž možné zakoupit občerstvení.
 
Rámcový program dne otevřených dveří
13.00               Zahájení
13.00 16.00   Atrakce a soutěže o věcné ceny atrakce a soutěže o věcné ceny / komentované prohlídky výrobního areálu
16.00               Ukončení soutěží a atrakcí / vyhlášení vítězů soutěží
17.30 – 19.00   Koncert skupiny Klasickej postup
20.00               Ukončení programu
 
SPOLANA a.s. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také hydroxid sodný a síran amonný. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou Unipetrol.
 
UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4 500 lidí.
 
Kontakt:
Pavel Kaidl
tiskový mluvčí, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL