Dla niedowidzącychRozmiar tekstu:AAA
O nás
​SPOLANA s.r.o. (dále Spolana) vznikla 1. května 1992 transformací ze státního podniku. Od června 2016 je Spolana součástí skupiny Unipetrol, která patří do skupiny PKN Orlen. V letech 2006 - 2016 byla Spolana součástí polské společnosti Zakłady Azotowe ANWIL SA (od 15. ledna 2010 nese tato společnost obchodní jméno ANWIL Spółka Akcyjna), která rovněž patří do skupiny PKN Orlen.
 
Sídlem společnosti jsou Neratovice, areál výrobního podniku o rozloze 260 hektarů se nachází 25 km severně od Prahy na řece Labi. V současné době firma zaměstnává více než 700 zaměstnanců.

Spolana se orientuje především na export svých výrobků, vyváží více než 80 % produkce. Snahou společnosti je co nejvíce uplatňovat své výrobky na trzích zemí Evropské unie s co nejnižšími logistickými náklady.
 
Výrobní podnik Spolana je jediným výrobcem PVC (které se prodává pod obchodní značkou Neralit®)  a kaprolaktamu v České republice. Dále vyrábí hydroxid sodný, kyselinu chlorovodíkovou, oleum a kyselinu sírovou. Vyrábí také průmyslové hnojivo, které vzniká při výrobě kaprolaktamu obsahující dusík v amonné formě a také síru ve formě síranového aniontu. Dále obsahuje malou příměs dusičnanu amonného, jehož koncentrace nepřesahuje 1,5%. Používá se k přímému hnojení. Hnojivo se prodává pod obchodní značkou Spolsan® a vyrábí se v krystalické a granulované formě. 

 

 

Pověřencem pro ochranu osobních údajů společnosti SPOLANA s.r.o. je:
 
UNIPETROL RPA, s.r.o., se sídlem Záluží 1, 436 70 Litvínov, IČ: 27597075, společnost zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, oddíl C, vložka 24430
Kontaktní údaje pověřence:
Organizační jednotka: Odbor ochrany osobních údajů
Odpovědná osoba: Ing. Stanislav Svoboda
Poštovní adresa: UNIPETROL RPA, s.r.o., Odbor ochrany osobních údajů, Milevská 5/2095, 140 00 Praha 4
Emailová adresa: osobniudaje@unipetrol.cz
Telefonní číslo: 225 001 435
 
 

Značky Skupiny ORLEN