Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  V areálu Spolany se uskutečnilo taktické cvičení Policie ČR
Velikost textu:  A AA
V areálu Spolany se uskutečnilo taktické cvičení Policie ČR

17-03-2022  

Ve čtvrtek 17. března se v nevýrobní části chemického areálu společnosti Spolana v Neratovicích, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny ORLEN Unipetrol, uskutečnilo cvičení pořádkových jednotek Policie České republiky. Cílem cvičení, kterého se zúčastnilo dvě stě policistů, bylo prověřit a procvičit různé druhy policejních zásahů.

V rozlehlém areálu společnosti Spolana v Neratovicích se nachází nejen výroba chemických látek a hnojiv, ale také výrobní prostory dalších společností. Zhruba třetina areálu zůstává dlouhodobě nevyužita. A právě tuto část se starými budovami si vyhlédla Policie České republiky pro své cvičení.

„Jedná se o uzavřený prostor, který je svým rozsahem i charakterem pro naše potřeby ideální. Cvičení se zúčastnilo 250 osob včetně figurantů, z toho 160 policistů pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a dále 40 policistů pořádkové jednotky Libereckého kraje. Děkujeme vedení Spolany, že nám umožnilo provést takto rozsáhlé cvičení v jejich areálu,“ komentuje komisařka Barbora Schneeweissová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Cvičení tohoto druhu a rozsahu je v moderní éře továrny novinkou. „V našem areálu pořádáme pravidelná bezpečnostně-požární cvičení, během kterých společně s našimi podnikovými hasiči prověřujeme svou připravenost na nejrůznější druhy mimořádných událostí. Areál již využila také Vysoká škola báňská pro své vědecké experimenty. Cvičení policistů takového rozsahu bylo u nás poprvé. Rádi jsme ale žádosti vyšli vstříc, protože si uvědomujeme jeho důležitost a nezbytnost,“ říká Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana, a uzavírá: „Cvičení v žádném případě nenarušilo náš výrobní proces a jeho bezpečný provoz.“

 

 01_Spolana-cvičení-Policie.jpg

 02_Spolana-cvičení-Policie.jpg

04_Spolana-cvičení-Policie.jpg


SPOLANA s.r.o. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také síran amonný a kyselinu sírovou. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou ORLEN Unipetrol. Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina ORLEN s počtem 421 stanic největším řetězcem. ORLEN Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Zaměstnává více než 4 800 lidí. ORLEN Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

 

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL