Jste zde: Home/  MÉDIA/  Aktuality/  Plánované cvičení HZS Spolana
Velikost textu:  A AA
Plánované cvičení HZS Spolana

08-12-2020  

Vedení VŠB, fakulty bezpečnostního inženýrství (FBI) požádalo Spolanu o možnost provedení experimentu za účasti HZS Spolana. 

Jednalo se o výzkumný projekt studentů doktorského studia na téma „Tepelné namáhání propan-butanových láhví v simulovaném požáru osobního automobilu“. Součástí projektu bylo provedení experimentu jehož součástí byly zkoušky požáru osobního automobilu přepravujícího tlakové propan-butanové láhve používané v domácnosti (2 kg a 10 kg).
 
V rámci experimentu byl sledován časový průběh události, byly měřeny teploty uvnitř vozidla i na tlakových lahvích a také byla sledována hustota tepelného toku v okolí vozidla. Průběh experimentu byl zaznamenán kamerou s vysokou rychlostí záznamu a dronů, které snímaly tepelné hodnoty v místě požáru.
 
Data získána v rámci experimentu poslouží jednat v rámci hodnocení rizik spojených s přepravou propan-butanových tlakových lahví pro osobní potřebu v domácnosti v osobním automobilu, jednak pro hodnocení rizik pro příslušníky HZS zasahujících při takovém požáru nebo dopravní nehodě.
 
Spolana k tomuto experimentu poskytla zázemí a samotné prostory výcvikového polygonu II. na pravém břehu Labe. Tohoto experimentu se také zúčastnily složky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a Prahy.
 
_FSH1693.jpg_FSH1724.jpg

_FSH2017.jpg
_FSH2242.jpg

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL