Jste zde: spolana.cz > CS/  MÉDIA/  Aktuality/  V areálu Spolany se uskuteční taktické cvičení Policie ČR
Velikost textu:  A AA
V areálu Spolany se uskuteční taktické cvičení Policie ČR

16-03-2022  

Cílem cvičení, kterého se zúčastní dvě stě policistů, je prověřit a procvičit různé druhy policejních zásahů. 

V rozlehlém areálu společnosti Spolana v Neratovicích se nachází nejen výroba chemických látek a hnojiv, ale také výrobní prostory dalších společností. Zhruba třetina areálu zůstává dlouhodobě nevyužita. A právě tuto část se starými budovami si vyhlédla Policie České republiky pro své cvičení.

„Jedná se o uzavřený prostor, který je svým rozsahem i charakterem pro naše potřeby ideální. Cvičení se zúčastní 250 osob včetně figurantů, z toho 160 policistů pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a dále 40 policistů pořádkové jednotky Libereckého kraje. Děkujeme vedení Spolany, že nám umožní provést takto rozsáhlé cvičení v jejich areálu,“ komentuje komisařka Barbora Schneeweissová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Cvičení tohoto druhu a rozsahu je v moderní éře továrny novinkou. „V našem areálu pořádáme pravidelná bezpečnostně-požární cvičení, během kterých společně s našimi podnikovými hasiči prověřujeme svou připravenost na nejrůznější druhy mimořádných událostí. Areál již využila také Vysoká škola báňská pro své vědecké experimenty. Cvičení policistů takového rozsahu bylo u nás poprvé. Rádi jsme ale žádosti vyšli vstříc, protože si uvědomujeme jeho důležitost a nezbytnost,“ říká Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana, a uzavírá: „Cvičení v žádném případě nenaruší náš výrobní proces a jeho bezpečný provoz.“​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL