Dla niedowidzącychRozmiar tekstu:AAA
Dopolední požár na dopravníkovém pásu k centrálnímu zauhlovacímu mostu

07-08-2019  

Neratovice, 7. srpna 2019 

Z dosud neznámých příčin došlo dnes v dopoledních hodinách k požáru na dopravníkovém pásu, který je součástí zauhlovacího mostu. V době události bylo toto zařízení mimo provoz. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor, který lokalizoval ohnisko požáru a provedl úspěšný zásah. Vzhledem k tomu, že k požáru došlo mimo chemickou výrobu, nebyly zasaženy výrobní jednotky a provoz závodu není ohrožen. V průběhu mimořádné události nedošlo k žádnému zranění, úniku výrobních ani jiných závadných látek. Všechny dotčené úřady – Krajský úřad, Česká inspekce životního prostředí a zastupitelstva okolních měst a obcí – byly o mimořádné události řádně informovány.

 

Vedení společnosti Spolana děkuje všem členům zasahujících požárních jednotek za úspěšný zásah a likvidaci požáru

 

 
SPOLANA s.r.o. je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Produkuje také síran amonný a kyselinu sírovou. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou Unipetrol.
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina, která je s počtem 413 stanic největším řetězcem v Česku. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za loňský rok utržila přes 130 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN