Dla niedowidzącychRozmiar tekstu:AAA
Zaměstnanci Unipetrolu a Spolany vybrali pro neziskovku Pojďte dál téměř 54 tisíc korun

02-04-2019  

Neratovice, 2. dubna 2019 – Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol v rámci každoroční charitativní sbírky nazvané Splněná přání podporují neziskové aktivity v místech, kde má Unipetrol své výrobní nebo výzkumné areály. Letos poprvé zaměstnanci přispívali také na neziskovou organizaci Pojďte dál z Neratovic, pro kterou se podařilo shromáždit téměř 54 tisíc korun. Celkově letošní sbírka zaměstnanců skupiny v šesti lokalitách vynesla rekordních 464 tisíc Kč. 
 
Jsme velmi potěšení. První rok spolupráce a hned získáme více než padesát tisíc. Získané finance využijeme především na pokrytí nákladů spojených s účastí našich klientů Ondřeje Kabeše a Evy Procházkové, úspěšných medailistů ze světových olympiád, na letní speciální olympiádě v Abu Dabí, v květnu pak na rehabilitační pobyt dalších našich klientů v Podkrušnohoří. Ale zbyde také třeba na vzdělávací seminář,“ vyjmenovala zamýšlené investice Libuše Procházková, vedoucí chráněného pracoviště Pojďte dál. 
 
Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se poprvé uskutečnila v roce 2011. Vybrané peníze zaměstnanců jsou Unipetrolem zdvojnásobeny. Letos sbírka vynesla 464 tisíc korun. Souhrnný výtěžek ze všech ročníků charitativní sbírky činí 2 062 086 Kč. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi šest neziskových organizací. „Vybíráme si neziskové organizace působící v regionech našich šesti výrobních závodů. Pomáháme dětem, rodinám, tělesně a duševně postiženým i seniorům,“ shrnul Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol.
 
Nezisková organizace Pojďte dál
V roce 2005 bylo založeno občanské sdružení pro pomoc lidem s mentálním a kombinovaným postižením. V roce 2006 byla otevřena chráněná cukrárna Pojďte dál café, kde jsou zaměstnáni lidé se zdravotním postižením. Sdružení není lhostejný způsob života zdravotně postižených, proto se starají o jejich  vzdělání, sportovní vyžití, kulturní akce, semináře atd. Dvakrát byli vyhlášeni zaměstnavatelem roku v kategorii "Zaměstnavatel bez bariér". V roce 2010 byl založen také sportovní klub Pojďte dál, který se stal členem Českého Hnutí Speciálních Olympiád. Hlavním posláním neziskové organizace je zapojení zdravotně postižených do běžného života a motem je: Život  handicapovaných  nám není lhostejný. Budeme moc rádi, přidáte-li se k nám!

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN